Рішення для управління мережею АЗК

Система управління мережею АЗК

АЗК – це не тільки місце заправки пальним, це ще й місце, де надається величезний спектр інших послуг.

Сучасні автозаправні комплекси (АЗК) це давно вже не просто автозаправка з пунктом технічного обслуговування (перевірка тиску у шинах, мийка авто тощо). Сьогодні АЗК вже і повноцінний мінімаркет з декількома тисячами товарних пропозицій, можливістю швидко та якісно поїсти, перепочити або провести зустріч у кафе/ресторані при АЗК.

АЗК – це купа різних бізнесів інтегрованих в єдиний організм: автозаправна станція, класичний магазин з товарами різних груп, кафе і ресторани та центр з надання інших супутніх послуг (мийка, шиномонтаж).

Наші клієнти
Автоматизація процесів управління АЗК
Практично всі процеси управління АЗК автоматизовані і для цього використовуються багато різних програмних та апаратних рішень, які своєю чергою інтегровані між собою та надають можливість управління всіма операціями як процесом та, зрештою, як одним бізнесом. Ключові інформаційні системи сучасної АЗК:

POS-система (Point of Sale)

POS-система (Point of Sale) автоматизує робоче місце оператора АЗК. Він же продавець-касир .
POS-система допомагає одночасно керувати як процесами обігу палива/газу, так і продавати товари магазину, а ще приймати та виконувати замовлення по приготуванню їжі. Правильно спроєктована POS-система дозволяє перетворити місце розрахунку дійсно в точку продажу, де касир стає ефективним активним продавцем-консультантом. POS інтегрується з різними зовнішніми системами, такими як: паливні та газові колонки, сканери штрих-коду, фіскальний реєстратор, відеокамери, банківський та інші термінали, системою лояльності та паливним процесингом, сервісами самообслуговування та іншими процесингами, а також з ERP-системою компанії.

BOS-система (BackOffice System)

BOS-система (BackOffice System). Це ERP-система для АЗК, яка управляє всіма процесами, які заховані від очей покупця, та дозволяє вести ефективно комплексний облік обігу всього палива, газу, товарів магазину, продуктів кафе/ресторанів та фінансів. Зокрема система дає такі можливості:

  • Оптимізація та забезпечення оптимального рівня товарних запасів;
  • Управління асортиментними матрицями та планограмами;
  • Формування портфеля товарів ефективних для продажу;
  • Ціноутворення та маркетингові акції;
  • Проведення інвентаризацій та списань;
  • Інтелектуальне (без участі людини) закриття змін та формування відповідного пакету документів у системі;
  • Документообіг з постачальниками;

Ця система фактично надає всі дані по асортименту, вартості, сценаріїв продажу в POS-систему. А остання потім повертає інформацію стосовно здійснених продажів та форм розрахунків. BOS-система містить основні функціональні блоки: Супутні товари, Cafe, Автомийка, Господарчі товари, Лояльність, Нафтопродукти та СВГ.

Додаткові IT системи сучасної АЗК
Система управління паливом у резервуарах (рівнеміри)

Система управління паливом у резервуарах (рівнеміри)

Це система, яка контролює рівень палива у резервуарах і його параметри (температура, густина, об’єм) та постійно передає значення в POS/BOS системи АЗК.

Процесингові системи

Процесингові системи

Різни процесингові системи: банківський, паливний, лояльність, сервіси самообслуговування.

Система відеоспостереження

Система відеоспостереження

Камери можуть мати інтелектуальне керування, яке включає розпізнавання клієнтів, машин та дозволених сценаріїв дії в різних зонах території АЗК.

Термінали

Термінали

Термінали самообслуговування та мобільні сервіси (продаж палива, товарів по QR-коду).

Digital Signage

Digital Signage

Управління відеоконтентом на АЗК. Дозволяє централізовано управляти рекламою на відео панелях, які встановлені на АЗК. Можливо управляти який контент буде показано, коли та де.

Управління аудіо озвучкою

Управління аудіо озвучкою

Рішення по централізованому управлінню аудіоконтентом на АЗК.
Інформаційна мережа

Інформаційна мережа

Яка поєднує всі інші системи: відеоспостереження, касове обладнання, паливні колонки, спеціалізоване обладнання, комп’ютерну мережу та інші.

Компанія O-Digital має власні продукти та відповідні рішення для комплексної автоматизації АЗК.
Наша команда O-Digital отримала величезний практичний досвід розробки, впровадження та супроводу всього ландшафту ІТ-систем мережі АЗК.

O-Digital Logo footer